Innowacyjne lekcje informatyki

Data: 30.04.2024 r., godz. 19.00    362
Innowacyjne lekcje informatyki

Dziś, 30 kwietnia, uczniowie klas ósmych, pod opieką Pani Justyny Kalinowskiej, wzięli udział w innowacyjnej lekcji informatyki. Wykorzystali klocki LEGO Education SPIKE PRIME pozyskane z programu #Laboratoria Przyszłości, aby stworzyć własnego tancerza. Następnie przyszedł czas na kodowanie. Zaprogramowali swoich tancerzy, aby wykonywali taneczne ruchy. Wykorzystali efekty dźwiękowe oraz świetlne. Na koniec każdy zespół zaprezentował swojego tancerza na “scenie”.
Klocki Lego education to nie tylko zabawa, ale także nauka. Uczniowie ćwiczyli logiczne myślenie, programowanie, a także umiejętność pracy zespołowej.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądał Lego Breakdance, zerknijcie na poniższe zdjęcia.