KATYŃ ➡ Historia wciąż żywa

Data: 11.04.2021 r., godz. 13.55    651
81. rocznica obchodów Zbrodni Katyńskiej oraz 11 rocznica Katastrofy Smoleńskiej
5 marca 1940 roku najwyższe władze Związku Radzieckiego podjęły decyzje o zamordowaniu polskich jeńców wojennych - łącznie blisko 22 tys. oficerów, podoficerów i szeregowych Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy Policji Państwowej i Korpusu Ochrony Pogranicza, przebywających w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie.
Podjęta 5 marca 1940 r. decyzja uruchomiła proces ich zagłady, który trwał przez marzec i kwiecień 1940 roku.
70 lat później dla oficjalnego uczczenia pamięci tych ofiar, delegacja Rządu Rzeczpospolitej Polskiej udała się na uroczystości związane z tymi wydarzeniami. Wizyta skończyła się dla Polski tragicznie.
Jesteśmy zobowiązani więzami patriotyzmu pamiętać o ofiarach obydwu wydarzeń.

Prezentacja uczniów

"Ostatni list"