Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszej szkole 19.11.2021.

Data: 21.11.2021 r., godz. 14.00    812
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszej szkole 19.11.2021.

NASZE PRAWA – WAŻNA SPRAWA
20 listopada – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się, podejmują także działania w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane.
To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Nasza szkoła włączyła się w świętowanie tego dnia wspólnie z UNICEF.
Oto nasze aktywności:
1. PLAKAT Mam prawo do …
Uczniowie przygotowali plakaty dotyczący wylosowanego dla klasy prawa dziecka. Można je podziwiać na szkolnych korytarzach i w galerii zdjęć.
2. „Pomaluj mój świat”– KOLOROWE KLASY
Ubiór Uczniów i Nauczycieli w wylosowanym kolorze. Dominował kolor niebieski UNICEF.
3. Przypomnienie o akcjach charytatywnych dotyczących potrzeb dzieci na całym świecie m.in.: Adopcja serca – adopcja dziecka w Afryce, Zakręć się dla … zbieramy nakrętki,
Paczka na Kresy (zbiórka trwa do 26.11.)
5. Gazetka o Janie Korczaku, Jego myśli i przesłanie.
6. Zajęcia tematyczne prowadzone przez Nauczycieli.
Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywność i wspólne świętowanie. Zapraszamy do udziału w akcjach charytatywnych.