SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE: ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH.

Data: 01.12.2021 r., godz. 16.35    662
SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE: ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH.
W dniu 29.11.2021 r odbyły się spotkania z wykładowcą z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, aspirantem sztabowym Markiem Maliszewskim. W zajęciach udział wzięły klasy 7 i 8. Głównym celem spotkań było zapoznanie uczniów z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie w Sprawach Nieletnich, dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Podczas wykładów funkcjonariusz wyjaśnił jaką odpowiedzialność prawną ponoszą osoby nieletnie oraz omówił konsekwencje popełniania czynów zabronionych. Przypomniał także młodzieży o systematycznym uczęszczaniu do szkoły. Podczas zajęć profilaktycznych uświadomił zebranym uczniom, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć odbicie w życiu dorosłym. Na koniec spotkania Dyrektor szkoły Pani Jolanta Braun podziękowała za przeprowadzenie zajęć i współpracę z przedstawicielem CSP w Legionowie.
Pedagog szkolny Magdalena Ceckowska