Oferta poradni on-line z zakresu ochrony zdrowia psychicznego „Zawsze jest jakieś wyjście”.

Data: 21.01.2021 r., godz. 16.50    Liczba odwiedzających: 725
Szanowni Państwo
W odpowiedzi na zagrożenia wynikające z pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności do uzyskania specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczniów, wychowanków, rodziców i nauczycieli szkół oraz placówek oświatowych, zlecono w 2020 r. Fundacji Drabina Rozwoju, do realizacji, zadanie publicznego, stworzenia poradni on-line z zakresu ochrony zdrowia psychicznego. Poradnia on-line Zawsze jest jakieś wyjście łączy użytkowników poszukujących pomocy: psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej ze specjalistami oraz instytucjami publicznymi, które taką pomoc zapewniają. Umożliwia współpracę wielosektorową na rzecz pomocy dziecku i rodzinie przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi informatycznych.
Portal poradni on-line wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne zabezpieczające politykę prywatności. W okresie pandemii duża grupa dzieci, rodziców i nauczycieli wymaga natychmiastowej pomocy i wsparcia. Stworzenie w poradni on-line profili poradni psychologiczno-pedagogicznych wraz ze specjalistami daje szansę na szybkie dotarcie do podopiecznych ze swojego regionu.
Serdecznie zachęcamy do systematycznego korzystania z oferty poradni on-line, programów edukacyjnych w zakresie ochrony zdrowia psychicznego i profilaktyki e-uzależnień oraz intensywnej współpracy w tym zakresie z właściwymi poradniami psychologiczno-pedagogicznymi.

Problematyczne używanie Internetu przez młodzież - raport z badań

Prezentacja poradni on-line "Zawsze jest jakieś wyjście"