Zaproszenie do uczestnictwa w II edycji „Wyzwania Konkursowego" o charakterze wolontariatu edukacyjnego na portalu www.wybieramwiedze.pl.

Data: 29.01.2021 r., godz. 10.00    Liczba odwiedzających: 721
Wolontariat Edukacyjny - plakat

Zapraszamy uczniów klas ósmych, a także gościnnie uczniów klas szóstych i siódmych. Zapraszamy opiekunów merytorycznych - wspaniałych nauczycieli języka polskiego. Zapraszamy rodziców do wspierania swoich dzieci.

Po prostu - Spotkajmy się na portalu www.wybieramwiedze.pl

Zarejestruj się na portalu www.wybieramwiedze.pl jako uczeń lub jako opiekun edukacyjny (nauczyciel). Uczeń może mieć jednego opiekuna. Opiekun edukacyjny (nauczyciel) może mieć wielu podopiecznych: uczniów z jednej lub z wielu szkół.

Pierwszy etap konkursowy to pisanie na portalu www.wybieramwiedze.pl pracy (opowiadania lub rozprawki) pod czujnym okiem opiekuna edukacyjnego. Drugi etap to działanie w ramach wolontariatu: sprawdzanie 3 losowo przydzielonych prac innych uczestników, również pod okiem opiekuna edukacyjnego. Pomimo, że jesteś uczniem, sprawdzisz udostępnione anonimowo prace innych kolegów i koleżanek według schematu określonego przez CKE. Dokładnie tak samo, jak twoją pracę napisaną na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego będzie sprawdzać CKE. Po zakończeniu obu etapów – każdy uczestnik zaangażowany w drugi etap – wolontariat – czyli aktywność na rzecz swoich rówieśników, uzyska „Certyfikat Wolontariatu" potwierdzający 10 godzin działania na rzecz swoich rówieśników.

Wystarczy, że weźmiesz udział w 3 konkurach, a zdobędziesz 30 godzin wolontariatu, który uprawnia do uzyskania dodatkowych 3 punktów podczas rekrutacji do szkół średnich.

Zapraszamy, Dorota Janusz (602-700-032) i Monika Sadzińska (509-017-702)

Portale: www.wybieramwiedze.pl i www.wybieramszkole.pl