PROGRAM STYPENDIALNY HORYZONTY

Data: 09.03.2021 r., godz. 11.11    Liczba odwiedzających: 613
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

do dnia 31 marca trwa rekrutacja do 11 edycji Programu Stypendialnego Horyzonty realizowanego przez Fundację EFC i Fundację Rodziny Staraków. Program Horyzonty to kompleksowe wsparcie dla uczennic i uczniów pochodzących z małych miejscowości, którzy w tym roku kończą szkołę podstawową i chcą się dalej rozwijać w wybranych liceach i technikach w dużych miastach.

Udział w programie sprawia, że uczniowie rozwijają swój potencjał, pewność siebie i świadomie decydują o swojej przyszłości – realizują pasje, spełniają marzenia, zostają studentami najlepszych uczelni na świecie. Tworzą zżytą i wspierającą się społeczność, angażują się w działania społeczne i obywatelskie.

Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej. Pokrywa koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej. Stypendyści wyjeżdżają razem na ferie i obozy letnie, finansowane przez obie Fundacje. W programie Horyzonty podopieczni mają zapewnioną opiekę regionalnych koordynatorów w mieście nauki, wsparcie fundacyjnego psychologa, otrzymują też indywidualne, tutorskie wsparcie w rozwijaniu zainteresowań i wyborze dalszej ścieżki życiowej.

Rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty trwa od 15 lutego do 31 marca 2021 r. Aplikować należy za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl
Przygotowaliśmy informację prasową o programie, jak również grafiki i zdjęcia informujące o rekrutacji, których komplet załączamy. Bylibyśmy niezwykle wdzięczni za ich upowszechnienie. Wierzymy, że wspólnie możemy lepiej dotrzeć z informacją o Programie Stypendialnym Horyzonty do młodych ludzi, którzy dzięki naszemu wsparciu będą mogli dalej rozwijać swój potencjał.
Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko 800 uczniów. Obecnie 200 stypendystów uczy się w 19 szkołach średnich w całej Polsce.
Więcej informacji: www.efc.edu.pl

Ulotka