Wirtualny weekend Perspektyw dla ósmoklasistów

Data: 24.03.2021 r., godz. 17.41    Liczba odwiedzających: 696
Szanowni Państwo,

Ósmoklasistów, ich wychowawców i rodziców serdecznie zapraszamy na wirtualny XXXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2021.

Prezentacje Warszawskich Szkół Ponadpodstawowych 2021
26 marca (piątek) 9.00-18.00, 27 marca (sobota) 9.00-15.00

Salon Liceów i Techników „Perspektywy 2021”
28 marca (niedziela) 10.00-15.00

Prezentacje szkół ponadpodstawowych: liceów, techników i szkół branżowych dla ósmoklasistów przygotowane przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy (26 i 27 marca) oraz arcyciekawe spotkania z niepublicznymi szkołami średnimi stolicy (28 marca) to ostatni akord wirtualnego XXXV Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2021. W ramach wydarzenia opublikowany zostanie Ranking XXX-lecia Liceów Warszawskich i X-lecia Techników Warszawskich.

Organizatorzy przygotowali ciekawy program, na który złożą się zarówno informacje na temat egzaminu ósmoklasisty – w tym wykłady ekspertów warszawskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej – jak i spotkania ułatwiające wybór szkoły ponadpodstawowej. W piątek i sobotę przedstawimy bogatą ofertę szkół branżowych oraz liceów i techników prowadzonych przez m.st. Warszawa. Młodzież i rodziców zapraszamy do odwiedzenia stoisk ponad 150 szkół, których przedstawiciele są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące specyfiki placówki i tegorocznej rekrutacji.

W niedzielę skupimy się na zaprezentowaniu stołecznych szkół niepublicznych, akademickich, informatycznych, artystycznych. Przed nami inspirujące rozmowy z twórcami szkół autorskich oraz z ich uczniami. Czy są usatysfakcjonowani wyborem, jak szkoła pomaga im w czasie pandemicznej rewolucji, czy rekomendują młodszym kolegom swoje liceum? Porozmawiamy także o tym, jak rankingi mogą pomóc w dokonaniu wyboru liceum, oraz podpowiemy, jak korzystać z tabeli rankingowych.

W programie znajdą się także webinaria przygotowane przez innowacyjne szkoły, spotkania z ekspertami edukacyjnymi.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji

Do zobaczenia

Zespół Perspektyw