Serwis Dyktanda.pl zaprasza do konkursu ortograficznego

Data: 11.05.2021 r., godz. 16.51    Liczba odwiedzających: 81
Serwis edukacyjny Dyktanda.pl organizuje drugą edycję popularnego konkursu pod nazwą Mistrz Ortografii.

Wszyscy uczestnicy w toku konkursu rozwiązują dyktanda znajdujące się w portalu Dyktanda.pl. Łącznie mają ich do wyboru ponad 5 tys.! Za wskazywanie prawidłowych odpowiedzi uczestnik zdobywa punkty, których sumę może sprawdzić w rankingu. Należy w tym miejscu podkreślić, że punkty przyznawane będą tylko za pierwsze uzupełnienie każdego dyktanda.

Rywalizacja rozpoczyna się 14.05.2021 r. Data zakończenia to 13.06.2021 r.

Aby dołączyć do konkursu wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąć “Zapisz się do konkursu” znajdujący się na podanej poniżej stronie:
https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii
Ranking obejmujący rywalizację szkół znajduje się w tym miejscu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

W konkursie może wziąć udział każdy - rywalizacja podzielona będzie na 5 kategorii wiekowych, od pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż po osoby dorosłe (serdecznie zapraszamy do udziału również nauczycieli). Przygotowane dyktanda cechują się różnym poziomem trudności dla każdej z grup wiekowych.

Najbardziej aktywni uczestnicy konkursu będą rywalizować o wartościowe nagrody. Otrzymają je zdobywcy pierwszych dwudziestu miejsc w danej grupie wiekowej. Nagrodzimy łącznie 100 uczestników oraz 3 szkoły, których uczniowie uzbierają największą sumę punktów. Szkoły otrzymają nagrody w postaci pomocy dydaktycznych.

W jaki sposób będzie przebiegało zbieranie punktów przez szkoły?
Każdy uczeń, który:
1. w Module dla Szkół na www.dyktanda.pl jest przypisany do klasy w danej szkole,
2. dołączy do rywalizacji klikając “Zapisz się do konkursu” na tej stronie: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii
będzie zbierał punkty jednocześnie dla siebie oraz dla swojej szkoły. Punkty przyznane za rozwiązywanie dyktand nie będą rozdzielane. Będą się naliczały w obu rankingach w jednakowej wysokości - w prywatnym rankingu ucznia w jego kategorii wiekowej oraz w rankingu szkół.

Niezbędnym warunkiem do tego, aby szkoła mogła wziąć udział w konkursie Mistrz Ortografii, jest posiadanie przez nią aktywnego profilu w Module Szkół na stronie dyktanda.pl/szkoly. Jest on w pełni bezpłatny, może go założyć dyrekcja lub nauczyciel. Pomocna może być instrukcja w formie wideo, która znajduje się tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

II edycja konkursu Mistrz Ortografii stanowi wymarzoną okazję do powtórki i utrwalenia prawidłowej pisowni setek skomplikowanych wyrazów. poprzednia edycja konkursu, rozgrywana wiosną zeszłego roku, zgromadziła ponad osiem tysięcy uczestników! Rozwiązali oni łącznie aż 423 916 dyktand! Druga edycja prawdopodobnie powtórzy ten sukces. Dyktanda na naszym portalu rozwiązuje się intuicyjnie dla osób w każdym wieku, a rywalizacja w ramach konkursu stanowi dodatkową motywację do lepszego poznania języka ojczystego.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Ortografii edycja II!

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy,
Zespół Dyktanda.pl