II edycja wydarzenia “Dyktando z okazji Dnia Kobiet”. Weź udział i wygraj nagrodę!

Data: 07.03.2023 r., godz. 15.50    Liczba odwiedzających: 352
W tym roku serwis edukacyjny Dyktanda.pl po raz kolejny organizuje ogólnopolskie dyktando z okazji Dnia Kobiet.

Głównym celem naszej akcji oraz ogólnych działań serwisu jest promowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, rozwijanie umiejętności językowych poprzez popularyzację wiedzy o języku polskim oraz doskonalenie sprawności w posługiwaniu się językiem polskim.

Już 8 marca możesz zdobyć kartę podarunkową do wykorzystania na dowolne zakupy na najpopularniejszej platformie zakupowej w Polsce.

Portal edukacyjny www.dyktanda.pl przygotował konkurs na święto kobiet. Zabawa polegająca na rozwiązaniu specjalnego dyktanda ortograficznego, które będzie udostępnione w Dniu Kobiet!

Jeśli lubisz wyzwania, chcesz zabłysnąć znajomością ortografii, a przy okazji poczuć dreszczyk emocji uciekającego czasu i świetnie się bawić, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Dyktando będzie można rozwiązać online 8 marca 2022 r. w godzinach 18:00-19:00.

Nagroda gwarantowana to karta podarunkowa o wartości 100,00 zł do wykorzystania na platformie zakupowej Allegro.pl, gdzie można znaleźć dosłownie wszystko.

Ty zdecydujesz, co zrobisz z wygraną.

Szczegóły konkursu oraz link do zapisów na Dyktando na Dzień Kobiet znajdziesz na naszej stronie: https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-kobiet-2

Trzymamy kciuki za uczestników!

Poniżej znajdziesz porady, które mogą pomóc Ci w przygotowaniu się do napisania dyktanda:

Powtórz podstawy ortografii - zawsze warto przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni wyrazów, takich jak zasada „ż”, „rz”, „ó”, „u”, „ch” i „h”, czy poprawne stosowanie znaków interpunkcyjnych.
Zapoznaj się z tematyką dyktanda - jeśli znasz temat dyktanda, to zwiększa to Twoje szanse na poprawne napisanie większej liczby wyrazów.
Ćwicz słuchanie oraz pisanie - warto regularnie słuchać i zapisywać krótkie fragmenty tekstu, aby poprawić swoje umiejętności słuchania i pisania.
Przepisz fragmenty tekstów - warto przepisywać fragmenty różnych tekstów, aby poprawić swoją szybkość i dokładność pisania.
Korzystaj z materiałów edukacyjnych - istnieje wiele materiałów edukacyjnych online, takich jak strony internetowe lub aplikacje mobilne, które oferują dyktanda do ćwiczeń.
Ćwicz w grupie - warto spotkać się z grupą osób i razem ćwiczyć słuchanie oraz pisanie. Możecie wzajemnie się poprawiać, a także uczyć od siebie nawzajem.
Systematyczne rozwiązywanie dyktand oraz powtórki, z pewnością przyczynią się do poprawy umiejętności ortograficznych. :)


Zespół Dyktanda.pl