Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

Data: 05.02.2024 r., godz. 14.47    Liczba odwiedzających: 110

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 

DBI_24_450x259_dzialajmy.png (64 KB)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.


Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych organizowanych w całej Polsce zaplanowane zostały aż do końca marca br.

Wśród nich są m.in.: lekcje online, do których szkoły mogą zgłaszać zainteresowane klasy. Lekcje są bezpłatne i organizowane prawie codziennie od 7 lutego aż do końca marca. Harmonogram i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/lekcjeonline.html 
materiały edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które można pobrać ze strony: https://www.saferinternet.pl/dbi/pakiety-edukacyjne.html 

Na stronach wydarzenia znajdziemy informacje o wszystkich inicjatywach organizowanych w ramach DBI: https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html.

Z uczniami naszej szkoły również będziemy podejmować tematy o powyższej tematyce. 

Ważne również aby także rodzice rozmawiali o tym ze swoimi dziećmi. 

Twórzmy wspólnie bezpieczny Internet każdego dnia.