Zaproszenie na bezpłatne warsztaty online z elementami programowania dla klas 1-6

Data: 13.05.2020 r., godz. 12.00    Liczba odwiedzających: 1043
Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie uczniów klas 1-3 i 4-6 na bezpłatne warsztaty online z elementami programowania w Klubie Młodego Programisty.
Zajęcia pozwolą uczniom na rozwijanie swoich pasji i zdobywanie nowych kompetencji.

Klub Młodego Programisty to bezpłatne zajęcia z elementami programowania, które do czasu zawieszenia zajęć w szkołach z powodu COVID-19, odbywały się w 16 stacjonarnych punktach warsztatowych w całej Polsce.

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw obecnym potrzebom dzieci, rodziców oraz nauczycieli i przenieśliśmy zajęcia do internetu. Teraz każdy uczestnik w wieku szkolnym, będzie mógł wziąć udział w warsztatach online bez względu na to, gdzie mieszka. Wystarczy dostęp do internetu.

Podczas zajęć uczestnicy będą wykorzystywać bezpłatne aplikacje do programowania online (Scratch Junior, Lightbot Hour, Games OzoBlockly, Wirtualna mata, Wirtualne puzzle), poznają również zasady programowania offline. Dzięki warsztatom uczestnicy zostaną w bezpieczny sposób wprowadzeni do świata IT. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy w przystępny sposób uczą podstaw programowania.

Zaplanowane zajęcia prowadzone są dla dwóch grup wiekowych (1-3 oraz 4-6 klas szkoły podstawowej). Dziesięć jednogodzinnych spotkań online to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu w domu. Poprzez udział w zajęciach, uczestnicy rozwijają kluczowe kompetencje XXI wieku: umiejętność analitycznego myślenia, innowacyjność, wytrwałość, chęć podejmowania działań, rozwiązywania problemów i pokonywania trudności.

Aby wziąć udział w pełnym cyklu warsztatów, należy zapisać się na zajęcia poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na https://klubmlodegoprogramisty.pl/. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Trenerzy na żywo będą rozwiązywać zadania wraz z uczestnikami. Osoby, które ominą zajęcia na żywo będą mogły odtworzyć nagrane spotkanie, nadrobić materiał i wykonać wszystkie zadania z warsztatów.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl/

Pozdrawiam serdecznie,
Dorota Szymanowska-Borzyszkowska