Sprawozdanie z przeprowadzenia Akcji charytatywnej „Kapliczka dla osoby samotnej”

Data: 24.05.2021 r., godz. 08.33    141
„Kapliczka dla osoby samotnej”
Celem Akcji było przypomnienie polskiej tradycji nabożeństwa majowego odprawianego w miesiącu maju przy przydrożnych kapliczkach i zachęcenie uczniów do współpracy na rzecz ludzi samotnych, chorych i cierpiących, przebywających w Domu Opieki „Złota Jesień” w Jabłonnie.
Ten czas pandemii bardzo pogrążył ich w smutku i samotności. Uczniowie więc zostali zaproszeni do projektu charytatywnego, żeby wykonać dla tych osób taką kolorową Maryjną kapliczkę, by przed nią mogły się modlić i wiedzieć, że ktoś o nich pamięta. Uczniowie przygotowali ponad 70 kapliczek i za zgodą rodziców/opiekunów kapliczki zostały przekazane seniorom z Domu Opieki w Jabłonnie.
Akcja trwała od 5 do 19 maja. W piątek 21 maja 2021r. Zuzia i Maja Leszczyńskie jako reprezentantki naszej szkoły pomogły najpierw w przeprowadzeniu w Domu Opieki krótkiego spotkania modlitewnego z Litanią Loretańską, następnie wręczały każdej osobie z tegoż domu kapliczki wykonane przez uczniów naszej szkoły, tym samym godnie reprezentując naszą szkołę.
Dziękuję bardzo wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój czas i wzięli udział w tej Akcji charytatywnej, dziękuję za wrażliwość Waszych serc na potrzeby osób samotnych. Podziękowania kieruję również do rodziców za wszelką pomoc okazaną w przeprowadzeniu tej Akcji.
Koordynator Akcji
s. Anna Piętak