Wycieczka w plenerze do Mazowieckiego Sioła "Julianówka" k/Mińska Mazowieckiego.

Data: 15.10.2021 r., godz. 10.01    807
4g i 4b we wrześniu, 4c 07.10.2021
Klasy 4g i 4b we wrześniu oraz 4c 7.10.2021 pojechały na wycieczkę w plenerze do Mazowieckiego Sioła "Julianówka" k/Mińska Mazowieckiego. Pogoda była wyśmienita, więc i humory dopisywały. Powitano nas pysznym drożdżowym ciastem, było wiele atrakcji, które sprawiły, że szybko i ciekawie upłynął czas. Uczniowie wspólnie ubijali masło i wyciskali ser, wyplatali figurki z siana i sami doświadczyli dawnego sposobu prania na tarze. W miejscowym Mini ZOO uczniowie mogli wejść do zagrody baranków, stajni z kucykami i posłuchać opowieści o hodowli królików i świnek morskich, a nawet potrzymać je i pogłaskać. Był też czas z animatorką, na poznanie zapomnianych już trochę podwórkowych zabaw: gra w klasy, zabawa w chłopka, gra w gumę itp. Po zjedzeniu grillowanej kiełbaski, niektórzy poskakali jeszcze na trampoline i skorzystali z innych atrakcji Placu Zabaw. To był dobrze spędzony dzień. Bardzo dziękujemy za pomoc w opiece nad dziećmi p. Annie Zalewskiej, p. Monice Woszczyk i p. Agnieszce Pietrak - Wychowawczynie klas: Monika Królikowska i Magdalena Gruczek.