1 czerwca 2022 Dziecięca Sesja Rady Gminy Jabłonna: „Od aktywności do budowania przyszłości”

Data: 05.06.2022 r., godz. 10.44    387
1 czerwca 2022 Dziecięca Sesja Rady Gminy Jabłonna
W dniu 1 czerwca odbyła się okolicznościowa Dziecięca Sesja Rady Gminy Jabłonna, w której po przeprowadzonym konkursie zostali wyłonieni kandydaci do Dziecięcej Rady Gminy. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów.

Uczniowie byli zaproszeni przez wójta gminny Jabłonna pana Jarosława Chodorskiego do siedziby Urzędu Gminy Jabłonna, gdzie zapoznali się z pracą urzędników gminy i funkcjonowaniem urzędu. Następnie wszyscy udali się na uroczystą sesję.

Młodzież otrzymała certyfikaty, podejmowała uchwały. Szczególnie dotyczące wybrania przewodniczącego Dziecięcej Rady Gminy Jabłonna. W drodze głosowania na przewodniczącego wybrano Krzysztofa Jeremina, ucznia naszej szkoły. Krzysztof znakomicie pełnił powierzoną mu funkcje. Gratulacje!!!