Data: 22.12.2022 r., godz. 18.56    452
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych każdego roku obchodzony jest 3 grudnia. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych. W ramach szkolnych obchodów na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka na temat osób z różnymi niepełnosprawnościami. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która miała na celu przybliżyć im temat niepełnosprawności. Podsumowaniem obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych było wspólne wykonanie plakatów przez uczniów klas 1-3. Przez cały grudzień w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w klasach 4-8 trwał konkurs „Różni ale równi”. Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przypomniały, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my i że chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.