Ministerstwa Edukacji i Nauki - konkursy przyrodnicze dotyczących Puszczy Białowieskiej.

Data: 12.03.2021 r., godz. 13.39    Liczba odwiedzających: 598
Szanowni Państwo,

na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki informujemy o organizowanym przez portal puszcza.tv, konkursach przyrodniczych dotyczących Puszczy Białowieskiej.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Klimatu i Środowiska.
Celem konkursów jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na rzecz ochrony środowiska.

Konkursy podzielone są na cztery grupy uczestników:
- grupa pierwsza: uczniowie szkół podstawowych z terenu całej Polski;
- grupa druga: uczniowie szkół podstawowych z terenów powiatów, na których znajduje się Puszcza Białowieska i powiatów okalających, tj. hajnowskiego, bielskiego, siemiatyckiego, bialskiego, białostockiego, wysokomazowieckiego oraz z terenu Miasta Białystok;
- grupa trzecia: nauczyciele szkół podstawowych z terenu całej Polski;
- grupa czwarta: uczniowie szkół leśnych prowadzonych przez ministra właściwego ds. środowiska.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich konkursów są dostępne na stronie internetowej portalu puszcza.tv.

Zachęcamy uczniów i nauczycieli do udziału w konkursach.
Z poważaniem,