Wydarzeniu dla dzieci w ramach cyklu „Bajeczne soboty”

Data: 15.11.2022 r., godz. 18.41    Liczba odwiedzających: 660
Już 26 listopada w placówkach GCK odbędzie się spektakl pt. „Alladyn – na ratunek światu”. Niebanalna inscenizacja jednego z najsłynniejszych fragmentów "Baśni z 1001 nocy". Główna postać - Aladyn, to biedny chłopak, zamieszkujący piękne, lecz bardzo zanieczyszczone królestwo. Jego ciężkie życie odmienia się za sprawą niezwykłej lampy, z której pojawia się dżin i chce spełnić jego trzy życzenia. Jednak nasz bohater zamiast bogactw i szczęścia pragnie uratować Ziemię przed nadciągającą nieuchronnie katastrofą ekologiczną (i tym samym zdobyć serce księżniczki Dżasminy). Przedstawienie to również wesoła, interaktywna zabawa z dziecięcą publicznością.

Scenariusz i reżyseria: Aleksandra Kowalczyk

Scenografia i kostiumy: Maria Maj

Muzyka i dźwięk: Michał Mach

Występują: Justyna Baran, Tomasz Okarmus, Janusz Baran.

Czas trwania: 60 minut.

GCK Jabłonna godz. 10:00, GCK Chotomów godz. 12:00; GCK Skierdy godz. 14:00 Zapisy telefonicznie w placówkach: Jabłonna 22 782 47 37, Chotomów 22 772 62 38, Skierdy 22 775 16 05

Bilet 10,00 zł

A widzów dorosłych zapraszamy w najbliższą sobotę 19 listopada o godz. 16.00 na spektakl pt. „Zielony gil” Theatr The M.A.S.K. w Gminnym Centrum Kultury w Chotomowie. Spektakl „Zielony Gil” „Gdy gniew i miłość połączą się w kobiecie w jedno piekło, nie ma takiej przeszkody, której by na drodze do swojego celu nie usunęła.”

Dona Diana na moście Anzures w Valladolid poznaje pięknego młodzieńca don Martina de Ortegę. Młodzi zakochują się w sobie, a don Martin obiecuje dziewczynie ślub. Jego ojciec nie wyraża jednak zgody na związek syna ze zubożałą szlachcianką i wysyła go do Madrytu jako don Gila de Albornoz w celu poślubienia bogatej Doni Inez. Zraniona i porzucona Diana za cel stawia sobie zemstę na ukochanym. Przywdziewa strój Don Gila i wyrusza za Martinem. W drodze towarzyszy jej służka Quintana i roztrzepany Caramanchel.

Autor: Tirso de Molina,

Przekład i adaptacja: Julian Tuwim