Kosmiczny konkurs dla uczniów – Copernicus for Us

Data: 25.04.2024 r., godz. 14.26    Liczba odwiedzających: 104

Drodzy Uczniowie,

serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do udziału w konkursie „Copernicus for Us”, organizowanym przez Centrum Badań Kosmicznych PAN w ramach projektu promującego program satelitarnych obserwacji Ziemi - COPERNICUS.

To największy na świecie, otwarty program obserwacji satelitarnych Ziemi i środowiska naturalnego, oferujący dostęp do zdjęć satelitarnych i serwisów tematycznych obejmujących m.in. monitoring powierzchni lądowych, morskich, atmosfery, zmian klimatu, wsparcie w sytuacjach kryzysowych, a także bezpieczeństwo.
Otwarte dane i zdjęcia satelitarne programu Copernicus są nieocenione dla naukowców, polityków i organizacji zajmujących się środowiskiem. A może są ważne także dla Ciebie?

Celem konkursu jest wymyślenie scenariusza i nagranie krótkiego filmu promującego otwarty dostęp do programu Obserwacji Ziemi – Copernicus.

Główną nagrodą jest najnowsza kamera sportowa GoPro!

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 26 maja 2024!

Szczegóły konkursu dostępne są na stronie internetowej: https://copernicus.cbk.waw.pl

Copernicus_for_Us_poster_A4_200dpi.jpg (3.53 MB)

Michał Krupiński